Blogová výzva – den 2 – lepší fotografie

DEN2

 

Fotky jsou na blogu velmi důležitou ingrediencí. I když je váš blog možná hlavně o textech, je vhodné každý článek doplnit alespoň jednou fotografií. Proč?

1. Řekněme si upřímně, že čtení dlouhých článků na internetu není zrovna pohodlné. A lidé v dnešní době čtou stále méně a  méně. Fotky dlouhý text rozdělí a udělají ho lépe čitelným.

2. Fotka upoutá pozornost čtenáře a pokud je dostatečně vypovídající v souvislosti s obsahem článku, naláká ho aby si ho celý přečetl

3. Fotka je skvělým prostředkem, jak sdílet obsah článku na sociálních sítích. Hlavně na Facebooku se vám podaří díky dobré fotce upoutat pozornost a donutit člověka kliknout na odkaz. Nemluvě o Pinterestu, který se pomalu i u nás rozmáhá.

4. Fotka je dobrá (ano, už zase to zmiňujeme a ještě zmiňovat budeme) pro SEO. Nebo-li pro vyhledatelnost vašeho blogu resp. článku na Google, Seznam atd. Všiměte si třeba na Google, pokud zadáte nějakou frázi do vyhledávače, hned z kraje se ukáží obrázky, které s daným tématem souvisejí. A toho je třeba využít.

Takže jak na to. Nebudu vám tu radit, jak pořizovat vaším fotoaparátem krásné fotky. Na to nejsem dostatečně odborně způsobilá. Co vám ale poradím je, jak fotky, které používáte (ať už vaše nebo fotky, které jste získali legálně zdarma – viz článek Jak používat fotografie na vašem blogu), vylepšit tak, aby lépe upoutaly pozornost a vedly k větší úspěšnosti na sociálních sítích.

Nástroj, který pro to používám se jmenuje Canva a je to jednoduchý online grafický editor. Využívám ho k tomu, abych do fotky dodala text (zpravidla název článku). Dokonce ho můžete použít, i pokud zrovna žádné fotky nemáte a vytvořit obrázek s textem – podobně jako je obrázek u tohoto příspěvku. Program je zdarma, pokud nepoužijete některé z placených fotek nebo grafik, které Canva obsahuje. Pokud potřebujete trochu pomoci s tím, jak v programu pracovat, na Youtoube najdete několik ukázkových videí.

Úkol pro dnešní den je tedy jasný. Začněte používat fotografie zkombinované s nadpisem vašeho článku. A z důvodu SEO optimalizace nezapomeňte vytvořený obrázek správně pojmenovat – ideálně klíčovými slovy vašeho článku.

Falesny krb na tabulove stene

Pro dnešek je to vše a zítra se vrhneme na komentáře. Chcete jich víc?

P.S. pokud hledáte nějaký online nástroj zdarma, kde by se daly vylepšit vaše vlastní fotky (oříznutí, expozice, barva, sytost atd.) zkuste Picmonkey.

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>